Pielęgnacja klasyka

Żółty pył na samochodach – jak pozbyć się trudnych zabrudzeń z lakieru?

Skąd się bierze żółty pył na samochodach? Nastał czas pylenia sosen i świerków. Zostawiają one trudny do wyczyszczenia osad. Jak się go pozbyć z auta? Jest na to jeden, całkiem prosty sposób, dzięki któremu nie porysujemy niepotrzebnie lakieru.

Żółty pył na samochodach 2020 – co to jest?

Wspomniany, żółty pył na samochodach, pojawia się głównie w okresie kwiecień-maj. Także i w tym roku przyszedł czas na kwitnięcie sosen i świerków. Te drzewa roznoszą charakterystyczny pyłek, który jest bardzo trudny do usunięcia z powierzchni karoserii. Już uspokajamy – alergicy nie mają się czym przejmować. Nie jest on dla nich uciążliwy. Kłopotliwy może natomiast okazać się dla lakieru.

Żółty pył na samochodach

Jak pozbyć się pyłu z powierzchni auta?

My stosujemy w tym wypadku myjkę wysokociśnieniową, tak zwany carsher. Aby skutecznie pozbyć się żółtego pyłu z powierzchni auta, najpierw warto je delikatnie przemyć samą wodą. Warto zrobić to dokładnie i nie pominąć żadnego miejsca. Kiedy auto zostało już wstępnie opłukane, przyszedł czas na użycie specjalnego szamponu do mycia.

Umyte auto trzeba jeszcze zabezpieczyć przed niekorzystnym działaniem warunków pogodowych. W tym celu należy nanieść na karoserię wosk. To dodatkowo spowolni osadzanie się kolejnej warstwy pyłu.

Pielęgnacja klasyka – to proste. Sprawdź gotowe przepisy na lśniący lakier

Pamiętajmy, że pyłek pochodzący od pylących sosen i świerków nie jest aż tak niebezpieczny, jak ten popularnie nazywany pyłkiem saharyjskim. Nie ścierajmy jednak żadnego z nich ani gąbką, ani ścierką. W tym celu warto użyć właśnie specjalnych narzędzi, o których wspomnieliśmy powyżej. Specjaliści odradzają także wizyty w myjniach automatycznych. Nie od dzisiaj panuje bowiem przekonanie, że rysują one lakier i niekorzystnie wpływają one na jego kondycję.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *