Bez kategorii,  Eksploatacja klasyka

Gdzie jest vin w samochodzie? Wiele aut ma go dokładnie schowanego

Gdzie jest VIN w starych samochodach? Warto zadać sobie to pytanie nieco wcześniej, niż podczas drogi na stację diagnostyczną. Może być on naprawdę dokładnie schowany. Oto najbardziej prawdopodobne miejsca wybicia numeru w youngtimerach.

Gdzie jest numer vin w starym aucie?

Numer VIN w leciwych autach, nazywanych youngtimerami, potrafi się dobrze ukryć. Zazwyczaj, tak na wyczucie, jesteśmy w stanie dojść do miejsca jego wybicia. Czasem zdarzają się jednak przypadki takie, jak Saab 900. To on stał się inspiracją do powstania tego artykułu.

Tabliczki znamionowe, na których wybity został numer VIN, znajdują się w różnych miejscach. W sumie – nie ma na to reguły, choć są pewne zasady, które się powtarzają u wielu producentów.

A czy wiesz, jaki olej najlepiej wlać do klasyka? Sprawdź

W nowszych samochodach, ten sam ciąg liter i cyfr, co w dowodzie rejestracyjny w rubryce „E”, powinien być wybity na tabliczce znamionowej umieszczonej na podszybiu auta (po stronie kierowcy). To prawda, ale większość starych aut taką tabliczkę ma na przykład umieszczoną wewnątrz komory silnika.

gdzie jest vin

Wielu kierowców, którzy dopiero nabyli auto, zadaje sobie pytanie, gdzie znaleźć ten najważniejszy numer. W starych autach, tak jak wspomnieliśmy, umiejscowienie tabliczki znamionowej i wybitego numeru może mocno zdziwić.

Porsche 911 – gdzie jest tabliczka znamionowa?

W modelu 911 ze stajni Porsche panują jasne zasady. Wybity na tabliczce znamionowej numer vin został umieszczony na obudowie deski rozdzielczej z lewej strony (1). Stały numer wybity jest na podłodze przed fotelem pasażera (2).

gdzie jest vin

Jak widać, nieraz znalezienie numeru VIN w leciwym aucie jest dosyć trudne. Każda marka przyjęła swoje kryteria umieszczania VIN-u w aucie, stąd też pojawiające się problemy w jego zlokalizowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *