Pielęgnacja klasyka

Myjnia automatyczna – wady i zalety. Jak myć stare auto żeby nie porysować lakieru?

Myjnia automatyczna – wady i zalety takiego mycia samochodu każdy zdążył już poniekąd przetestować. Stare samochody rządzą się jednak swoimi prawami i trzeba zachować bardzo dużo ostrożności podczas ich pielęgnacji. Jak myć youngtimera na myjni bezdotykowej i nie zepsuć lakieru?

Myjnia automatyczna – jak korzystać?

Jak mądrze korzystać z myjni automatycznej, gdy przyjeżdżamy na nią klasycznym samochodem? Wielu właścicieli starych aut decyduje się na wizytę w tego typu punktach, lecz dopiero po fakcie zastanawia się, jak bezdotykowe mycie wpłynie na kondycję lakieru.

Myjnie automatyczne żerują na pośpiechu kierowców i niewłaściwych kosmetykach, używanych do pielęgnacji auta. Właściciele klasyków pragną pochwalić się niecodziennym wyglądem swoich perełek, jednak bardzo często wpadają w pułapkę myjni automatycznych, które rysują lakier, tworzą rysy i źle wpływają na wygląd auta.

Choć auto po wizycie na takiej myjni może wyglądać na idealnie czyste, przy dokładniejszym przyjrzeniu się, ma bardzo wiele zarysować, mikrowgnieceń. Także chemia stosowana na myjniach jest z tych bardziej agresywnych.

Jak umyć stare auto żeby nie porysować lakieru?

Wielu specjalistów poleca przede wszystkim ręczne mycie samochodu. Myjnia automatyczna – wady i zalety przekonują na korzyść tych pierwszych, więc znacznie lepszym pomysłem jest wizyta w zaufanej myjni ręcznej.

Myjnia automatyczna - wady i zalety

Warto jednak pamiętać, że mityczne woda, gąbka i szampon również mogą doprowadzić do szybkiego porysowania lakieru. Zamiast gąbki, w której skrywają się fragmenty piachu, należy zainwestować w rękawicę z mikrofibry. Auto odwdzięczy się nam za taki wybór dopiero po jakimś czasie, gdy nie będzie na nim aż tylu rys, ile mogłoby być po częstszych wizytach na słabej jakości myjniach.

Jak pozbyć się uciążliwego żółte pyłu z samochodu? Sprawdź sprawdzone sposoby

Zakasamy następnie rękawy i przygotowujemy dwa wiadra – jeden z płynem do mycia auta, a drugie do płukania rękawicy z nieczystości zebranych z powłoki auta. Uporczywe zabrudzenia najlepiej usuwać jest glinką, ale ten proces jest żmudny i czasochłonny. Choć zazwyczaj na myjni automatycznej mycie jest szybsze, nie należy mu ufać. Nigdy.

Na co uważać podczas wycierania auta?

Podczas wycierania auta warto skupić się na jego pojedynczych miejscach. Chłonne ręczniki z mikrofibry są świetnym sposobem na delikatne i nieinwazyjne odsączenie wody z auta, która zalega po myciu. Nie rysują powłoki, są skuteczne i można wykorzystać je powtórnie.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *