Pielęgnacja klasyka

Czyszczenie i impregnacja skórzanej tapicerki – jak to zrobić dobrze? Radzi zawodowa detailerka

Jednym z najważniejszych elementów wnętrza jest jej tapicerka. impregnacja skórzanej tapicerki

Środki pielęgnujące poprawiają kondycję tapicerki, zabezpieczają ją przed zabrudzeniami, jak i jej nadmiernym ścieraniem się. Skóra jest jedną z najbardziej wymagających poszyć, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w środki znanych i polecanych firm, jak COLOURLOCK, SOFT99, ADBL i CARPRO.

Warto zwrócić uwagę na stopień zabrudzenia skór oraz czy przechodziły zabieg lakierowania. Impregnacja skórzanej tapicerki lubi skóry w dobrej kondycji. Środki czyszczące dzielimy na SOFT do skór słabo zabrudzonych i STRONG do mocno zabrudzonych.
Następnym niezbędnym narzędziem jest szczotka z naturalnym i krótkim włosiem. Przed czyszczeniem, warto nanieść preparat na niewidoczną część skór, w celu sprawdzenia reakcji skór na posiadaną przez nas chemię. Teraz w pełni możemy podejść do zadania 🙂

impregnacja skórzanej tapicerki
carstyle.pl

Niewielką ilość produktu należy nanieść na szczotkę i rozprowadzić po całym elemencie. Następnie oczyść kolistymi ruchami. Fibrą ściągnąć pozostałości produktu, następnie przejść do kolejnego elementu.

Po wyczyszczeniu całej tapicerki będziemy potrzebowali środka impregnującego. Śmiało mogę polecić COLOURLOCK versiegelung. Niewielką ilość należy nanieś na fibrę, rozprowadzić po skórze. Następnie warto odczekać ok. 10 sekund i rozpracować preparat suchą fibrą. Raz na dwa tygodnie trzeba przetrzeć powierzchnię wilgotną fibrą w celu jej odświeżenia. Teraz można cieszyć się czystą i zadbaną tapicerką swojego auta.

tekst: Klaudia Sobolewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *